Aktualności

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przez Lubuską Policję

Data publikacji 24.05.2023

Dziewięciu nielegalnie przybywających na terenie Polski obcokrajowców poniedziałkowego poranka (22 maja) zakończyło swoją podróż do Niemiec podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego na krajowej „12 – tce” w ramach akcji „Trzeźwość”. Wszyscy podróżujący kierowali się do kolejnego punktu przerzutowego na granicę polsko - niemiecką. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

 

W miniony poniedziałek (22 maja) wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego monitorowali drogi powiatu wschowskiego w ramach akcji „Trzeźwość”. Tuż po godzinie 5.00 na drodze krajowej nr 12 uwagę wschowskich mundurowych przykuł przejeżdżający ford. Policjanci postanowili sprawdzić co było powodem nierównego toru jazdy - od pobocza do osi jezdni. Wszystko wskazywało, że za kierownicą mógł siedzieć nietrzeźwy kierowca. Postanowili zatrzymać auto do kontroli. Po chwili okazało się, że za kierownicą siedział obywatel Ukrainy, a na tylnych fotelach siedziało ściśniętych ośmiu mężczyzn, obywateli Afganistanu.

Zachowania mężczyzn, ubiór, bagaże, płaszcze przeciwdeszczowe, namioty wskazywały, że nie była to zwykła podróż. W takcie sprawdzeń okazało się, że nawigacja ustawiona była na przejście polsko – niemieckie, gdzie najprawdopodobniej miał odbyć się kolejny etap ich podróży.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zatrzymani odpowiedzą za przekroczenie wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy o ochronie granic państwowych oraz usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko - niemieckiej.

 

Opracowała: nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Zatrzymany mężczyzna ma zapinane kajdanki na ręce przez policjantów.
  • Policjanci stoją obok zatrzymanego mężczyzny.
  • Policjanci transportują zatrzymanego mężczyznę przy radiowozie.
  • Policjanci stoją przy pojeździe osobowym.
  • Mężczyźni siedzą w środku pojazdu osobowego.
  • Policjanci podczas zatrzymania nielegalnego imigranta.
Powrót na górę strony