Aktualności

Nietrzeźwy, poszukiwany i z aktywnym zakazem kierowania zatrzymany przez policjantów drogówki

Data publikacji 10.05.2023

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi, który z trzema aktywnymi zakazami i decyzją o cofnięciu uprawnień wsiadł za kierownicę volkswagena. Ponadto badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Po czynnościach nie mógł jednak pójść do domu, gdyż był on także poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został już doprowadzony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Lekkomyślność, nieodpowiedzialności, brak poszanowania prawa, można użyć wiele określeń na kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażają nie tylko sobie ale i innym. Zatrważające jest to, że w dalszym ciągu są osoby, do których liczne apele, a także grożące konsekwencje nie trafiają. W walce z nieodpowiedzialnością kierowców nie poprzestają policjanci powiatu krośnieńskiego, którzy niemal każdego dnia eliminują z ruchu osoby łamiące przepisy. W poniedziałek (8 maja) funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki podczas działań „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Już po pierwszych wypowiedzianych przez mężczyznę słowach było wiadomo, że nie powinien wsiadać za kierownicą auta. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Nie był to koniec jego problemów. Po sprawdzeniu danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi oraz decyzją starosty cofnięte uprawniania do kierowania. Ponadto był on poszukiwany trzema nakazami wydanymi przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a dzień później doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

32-latka czeka sprawdza w sądzie, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mając na względzie, że pojazd którym kierował nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, zapłaci także wysoką karę pieniężną.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony