Aktualności

O bezpieczną podróż najmłodszych zadbali policjanci ruchu drogowego

Data publikacji 28.04.2023

Oby więcej tak odpowiedzialnych przewoźników! Te słowa najkrócej oddają wyniki kontroli autobusu, którą w czwartek (27 kwietnia) przeprowadzili sulęcińscy policjanci ruchu drogowego. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym wybierały się na wycieczkę. Zanim jednak jakakolwiek mała stópka mogła wejść na pokład autokaru, do działania prężenie ruszyli mundurowi. Dokładnie i szczegółowo sprawdzili stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Wszystko było w jak najlepszym porządku. Radość dzieci, które usłyszały od funkcjonariuszy, że mogą bezpiecznie jechać do celu była ogromna.

Sprawny pojazd to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Nie ma w tej materii miejsca nawet na najmniejsze uchybienia, tym bardziej jeśli mówimy o przewozie grupowym osób. W czwartek (27 kwietnia) po godzinie 8, sulęcińscy policjanci w białych czapkach mieli do wykonania bardzo ważne zadanie – sprawdzenie stanu technicznego autobus, który planowany był do przewozu dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym na wycieczkę z Wędrzyna do Ług Górzyckich. Zanim jednak jakakolwiek mała stópka mogła wejść na pokład autokaru, do działania prężenie ruszyli mundurowi. Rozpoczęli do sprawdzenia oświetlenia. Następnie uważnie przyjrzeli się kondycji kół, ze szczególną uwagą na stan bieżnika opon. Otwarcie pokrywy silnika, jak również spojrzenie w podwozie to obowiązkowe punkty kontroli. Dokładnie sprawdzili wnętrze autobusu, w tym jego wyposażenie. Wszystko było w jak najlepszym porządku. Kierowca autobusu bardzo chętnie współpracował. Jak sam podkreślił, przewożąc ludzi już tyle lat, ma świadomość jak ważne są takie kontrole. Sprawdzono stan trzeźwości przewoźnika, tutaj również nie było żadnych uwag. Mężczyzna okazał policjantom wszystkie niezbędne i wymagane dokumenty, jak również zapis tachografu. Całą kontrola wypadła celująco. Radość dzieci, które usłyszały od funkcjonariuszy, że mogą bezpiecznie jechać do celu była ogromna. Przed odjazdem, maluchy machały mundurowym na pożegnanie, niektórzy wysyłali nawet całusy. To było bardzo miłe, a przede wszystkim bezpieczne rozpoczęcie dnia dla policjantów.

Przypominamy, że kontrole takie jak ta, odbywają się przez cały rok i prowadzą je mundurowi w całej Polsce. Wystarczy zgłosić wyjazd dzieci (ale nie tylko, również zorganizowaną wycieczkę dorosłych czy też seniorów) do właściwej miejscowo jednostki Policji. Można zrobić to pisemnie lub telefonicznie, ważne jednak aby zachować przynajmniej kilkudniowe wyprzedzenie. Dzięki temu zyskacie Państwo pewność, że mundurowi zdołają dojechać do ustalonego lub wyznaczonego miejsca kontroli i dołożą wszelkich starań, aby podróżujący bezpiecznie dotarli do celu.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 • Policyjny radiowóz na tle autokaru.
 • Policjant sprawdza stan opony w autokarze.
 • Tachografy autokarowe.
 • Policjant sprawdza stan techniczny autokaru.
 • Czapka policjanta ruchu drogowego, a obok nie urządzenie do badania trzeźwości.
 • Dzieci idące w kierunku autokaru.
 • Policjant sprawdza stan techniczny autokaru.
 • Dzieci idące w kierunku autokaru.
 • Bok policyjnego radiowozu, a w tle autokar.
 • Sprawdzanie stanu trzeźwości kierującego autokarem.
 • Policjant podczas kontroli dokumentów w radiowozie.
 • Dzieci idące w kierunku autokaru.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.55 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony