Aktualności

Pomagamy z potrzeby serca… Dzielnicowy zorganizował zbiórkę wielkanocnych prezentów dla potrzebującej rodziny

Data publikacji 07.04.2023

Uśmiech w oczach mieszkanki gminy Bobrowice, to najlepsze podziękowanie jakie otrzymał dzielnicowy starszy sierżant Marcin Piłat. Poruszony sytuacją życiową rodziny, zorganizował dla nich zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. W środę podczas odwiedzin, przekazał zebrane rzeczy i zapewnił, że zawsze mogą liczyć na jego pomoc.

Starszy sierżant Marcin Piłat, to policjant krośnieńskiej komendy, który od stycznia tego roku objął stanowisko dzielnicowego na terenie gminy Bobrowice. Jako nowy dzielnicowy wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobrowicach poznaje mieszkańców i rozpoznaje ich potrzeby. W trakcie takich wizyt poznał historię kobiety, która po śmierci męża, będącego jedynym żywicielem rodziny, pozostała sama z szóstką dzieci w różnym wieku. Poruszony trudną sytuacją życiową rodziny wiedział, że zrobi wszystko by im pomóc. Po ustaleniu najważniejszych potrzeb, zorganizował wśród koleżanek i kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim zbiórkę ubrań, przyborów szkolnych i innych artykułów które z pewnością przydadzą się rodzinie. Na apel dzielnicowego odpowiedziała również Szkoła Podstawowa numer 3 z Odziałem Integracyjnym w Gubinie, która włączyła się w pomoc potrzebującym. Marcinowi bardzo zależało na tym, by jeszcze przed świętami wielkanocnymi mógł dostarczyć rodzinie potrzebne rzeczy. Udało się i w środę (5 kwietnia) podczas odwiedzin, przekazał im zebrane dary. Kobieta z wdzięcznością przyjęła podarki i podziękowała za okazaną pomoc i wsparcie. Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie dzielnicowego z tą rodziną.

Mamy nadzieję, że podarowane prezenty, choć trochę odciążą tę rodzinę. A policjanci będą kojarzyć się nie tylko z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku, ale również z tym, że potrafią nie tylko „służyć i chronić”, ale także pomagać. Pomagać z potrzeby serca...

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant pakuje prezenty do kartonów.
  • Policjantki pakują prezenty do kartonów.
  • Policjantki pakują prezenty do kartonów.
  • Policjanci przewożą zapakowane kartony z prezentami.
  • Policjanci pakują kartony z prezentami do radiowozu.
  • Policjanci pakują kartony z prezentami do radiowozu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.61 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony