Aktualności

Policjantka z sercem dla małego Nikodema. Nominowana do „Osobowości Roku” zachęca do pomocy dla chorego chłopca

Data publikacji 05.04.2023

Dzielnicowa z Żar - sierżant sztabowy Żaneta Kumoś otrzymała nominację od Gazety Lubuskiej do tytułu „Osobowość Roku 2022” w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Policjantka postanowiła wykorzystać otrzymaną nominacje i zachęcić za pomocą portalu społecznościowego mieszkańców Żar i okolic do tego, by w ramach oddanego na nią głosu wsparli zbiórkę dla 20-miesięcznego Nikodema.

Kapituła Gazety Lubuskiej doceniła wkład dzielnicowej w życie lokalnej społeczności, przyznając nominacje w szczególności za organizację i wspieranie akcji charytatywnych oraz udział w licznych prelekcjach na rzecz poprawy bezpieczeństwa kobiet i dzieci na terenie gminy i miasta Żary. Sierżant sztabowy Żaneta Kumoś wykorzystując otrzymaną nominacje, zachęca za pomocą portalu społecznościowego mieszkańców Żar i okolic do tego, by w ramach oddanego na nią głosu przelali chociaż symboliczną kwotę na zbiórkę zorganizowaną przez rodziców walczącego z nowotworem Nikodema.

„Jeśli ktoś dostaje taką nominację, szczególnie w moim zawodzie, może to oznaczać tylko jedno - moja praca naprawdę ma sens! Nominacja jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ale życie Nikodema jest ważniejsze niż wszystkie tytuły” - policjantka tak podsumowała nominację otrzymaną w plebiscycie i tym samym zachęcała do wpłat na zbiórkę dla chorego chłopca. Już po 24 godzinach od rozpoczęcia zbiórki, w specjalnie zorganizowanej skarbonce policjantka uzbierała ponad tysiąc złotych.

Niestety, tuż po zakończeniu zbiórki stan zdrowia dziecka znacznie się pogorszył. Mimo zaangażowania wielu osób, nadal potrzebne jest ponad 1,5 miliona złotych, aby rozpocząć leczenie dziecka w USA.

Dzielnicowa wraz z rodziną i przyjaciółmi Nikodema prowadzi licytacje, z których dochód przeznaczony jest na leczenie z śmiertelnym wrogiem:

Link do zbiórki 1

Link do zbiórki 2

 

podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • policjantka w radiowozie i mały chłopiec
  • policjantka w radiowozie
  • chłopiec leżący w łóżeczku
  • chłopiec leżący w łóżeczku
  • policjantka otrzymuje gratulacje
Powrót na górę strony