Aktualności

Motocykliści wyjechali na drogi. Wraz z nimi policjanci drogówki zainaugurowali sezon motocyklowy

Data publikacji 03.04.2023

Kilkudziesięciu motocyklistów oraz strzeleccy policjanci zainaugurowali sezon motocyklowy w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Przejazd jednośladów zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy. Wspólna inicjatywa miłośników jednośladów i policjantów ma na celu promowanie bezpieczeństwa, tak aby jazda motocyklem kojarzyła się wyłącznie z odpowiedzialnością i zamiłowaniem do motorów.

Wiosna, a wraz z nią coraz wyższa temperatura powietrza – to oznaki, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jazdy na motocyklach. W różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

W sobotę (1 kwietnia) na drogach powiatu strzelecko - drezdeneckiego zauważyć można było kolumnę motocyklistów pilotowanych przez strzelecką drogówkę. Grupa miłośników jednośladów przemierzała teren powiatu promując jednocześnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wspólna inicjatywa poprzedzona była odprawą, podczas której organizatorzy i mundurowi omówili dokładnie trasę oraz plan przejazdu. Kilkadziesiąt motocykli wyjechało w trasę, przejeżdżając po drodze przez Drezdenko oraz pobliskie miejscowości. Mimo padającego deszczu frekwencja bardzo dopisała. Zarówno wśród motocyklistów, jak i osób które wyszły obserwować przejazd kolumny. Jest to doskonałe potwierdzenie, że bezpieczeństwo związane miłośnikami jazdy na motocyklu jest jak najbardziej aktualne. Cieszy również fakt, że w promowanie takiego bezpieczeństwa angażuje się coraz więcej osób.

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 • Policjanci drogówki oraz motocyklista podczas zabezpieczenia otwarcia sezonu motocyklowego.
 • Policjanci drogówki oraz motocyklista podczas zabezpieczenia otwarcia sezonu motocyklowego.
 • Policjant drogówki daj znak motocyklistom.
 • Policjant drogówki a w tle motocykliści na drodze.
 • Motocyklista ratownik, a w tle inni motocykliści.
 • Motocykliści jadący jezdnią.
 • Motocykliści podczas inauguracji sezonu motocyklowego.
 • Policyjny radiowóz na drodze, a w tle motocykliści na drodze.
 • Motocykliści jadący drogą.
 • Motocykliści jadący drogą.
 • Motocykliści jadący drogą.
 • Policjanci drogówki, a w tle motocykliści.
Powrót na górę strony