Aktualności

Miała być szybka sprzedaż. Oszukana kobieta została z kredytem

Data publikacji 31.03.2023

Sprzedaż na portalu ogłoszeniowym nie wyszła tak, jak powinna. Osoba, która wystawiła towar została z dużym kredytem, który zaciągnęli oszuści. Wcześniej zmanipulowali kobietę, która była nieświadoma przestępstwa. Policjanci przypominają by uważać na informacje i wiadomości, które są nam przekazywane przez nieznane osoby.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa przy sprzedaży akcesoriów do konsoli do gier. Już chwilę po wystawieniu oferty na portalu ogłoszeniowym, kobieta otrzymała na telefon informację o sprzedaży towaru. W wiadomości załączony był link do strony internetowej. Sama wiadomość miała być wysłana przez portal. Kobieta nie podejrzewając oszustwa weszła w załączony link, który przeniósł ją na stronę internetową, wyglądającą jak rzeczywista strona portalu. Z pokrzywdzoną kontakt nawiązała kobieta, twierdzącą że jest z obsługi i będzie weryfikować dane. Niestety wyłudzenie danych od kobiety zakończyło się wzięciem kredytu i przelaniem pieniędzy z konta. Łączne straty to ponad 22 tysiące złotych.

Policjanci przestrzegają, by dokładnie analizować linki przekierowujące na strony internetowe, które mogą być spreparowane. Czasami adresy są bardzo podobne, różnią się detalami. Pamiętajmy, by bezwzględnie chronić swoje dane osobowe, numery kart, piny i kody zabezpieczające. Nie udostępniajmy także swoich loginów i haseł do banków, poczty mailowej i innych portali, na których mamy założone konta. Zachowując rozwagę możemy ochronić się przed stratami, sięgającymi w niektórych przypadkach, wielu tysięcy złotych.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony