Aktualności

Promocja bezpieczeństwa i służby w Policji. Mundurowi uczestniczyli w Targach Pracy w Drezdenku

Data publikacji 27.03.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich promowali swój zawód na Powiatowych Targach Pracy, które zorganizowano w Drezdenku. Podczas targów, policyjne stoisko odwiedzali głównie młode osoby, które przyszłość wiążą z pracą w mundurze. Policjanci przygotowali kilka atrakcji. Największym powodzeniem cieszył się pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego oraz nowoczesnych radiowozów i policyjnych motocykli.

W piątek (24 marca), w Zespole Szkół w Drezdenku zorganizowano Targi Pracy koordynowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich. Oczywiście w takiej inicjatywie nie mogło zabraknąć policjantów. Stoisko promocyjne Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wiele osób spośród odwiedzających wyraziło chęć wstąpienia do służby w Policji. Młodzi ludzie zwracali się do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Wszyscy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów służby kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do służby w drogówce. Podczas targów policjanci poruszali tematy zawiązane ze służbą. Zainteresowanie ze strony przyszłych absolwentów było ogromne i spotkanie znacznie się przedłużyło. Funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie nurtujące młodzież pytania, miedzy innymi te dotyczące zarobków i warunków służby. Stoisko policyjne wzbudziło zainteresowanie zarówno młodzieży, jak i nauczycieli i rodziców, którzy szukali informacji z myślą o przyszłości swoich podopiecznych oraz dzieci. Ponadto nauczyciele ze szkół średnich prosili o materiały informacyjne, ale także deklarowali chęć spotkania z policjantami na indywidualnych zajęciach dla poszczególnych klas w szkołach.

Policjanci oprócz promowania swojego zawodu i zachęcania do wstępowania w szeregi lubuskiej Policji udzielali bardzo wielu porad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Bez wątpienia jednak największym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności policyjnego psa patrolowo-tropiącego. Młodzież z wielkim zainteresowaniem oglądała nowoczesne radiowozy i motocykle, które na co dzień wykorzystywane są w służbie.

Targi Pracy były świetną okazją do przybliżenia młodym ludziom specyfiki służby w Policji oraz zachętą do wstąpienia w nasze szeregi w niedalekiej przyszłości.  

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 • Przedstawiciele policji w rozmowie z młodzieżą
 • Policjanci przy stoisku promocyjnym
 • Pracownik policji i strażak
 • Przewodnicy psów
 • Komendant i strażak
 • Policyjni przewodnicy rozmawiają z młodzieżą
 • Zainteresowana młodzież przy stoisku
 • Policjant i jego pies obezwładnią napastnika
 • Policjanci pokazują policyjne motocykle
 • Policyjny przewodnik psa podczas działań
 • Młodzież przy motocyklach
 • Młodzież ogląda pokaz pracy policyjne psa
Powrót na górę strony