Aktualności

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Policyjni motocykliści wyruszają na drogi

Data publikacji 23.03.2023

Wiosenna aura to również początek sezonu dla wielu motocyklistów. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą również policyjni motocykliści z Wydziału Ruchu Drogowego. Dzięki nowym, oznakowanym motocyklom będą oni w stanie jeszcze skuteczniej i szybciej docierać na miejsce interwencji i do osób potrzebujących pomocy, a także czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym podczas sezonu motocyklowego.

Coraz ładniejsza pogoda, wyższe temperatury to pewna oznaka nadchodzącej wiosny. Wraz z nią pojawia się więcej osób, które decydują się zmienić środek transportu z auta na motocykl. Dla ich bezpieczeństwa na drogi wyjechały również policyjne motocykle.

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie zdarzeń drogowych nie chroni ich bowiem zabudowa pojazdu i systemy w postaci poduszek, kurtyn powietrznych oraz pasów. Dlatego też, jak co roku, na początku sezonu przypominamy, aby przede wszystkim był on bezpieczny. Oprócz przygotowania motocykla, kontroli jego stanu technicznego, a także zaopatrzenia się w niezbędne wyposażenie, jak na przykład kask, warto pamiętać o rozwadze i podczas jazdy zachować ostrożność.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dzięki wykorzystaniu w służbie motocykli będą mogli skuteczniej wykonywać swoje obowiązki. W miejskich korkach lub podczas zdarzeń na trasach szybkiego ruchu, dużo szybciej będzie można dotrzeć do miejsca zdarzenia, by udzielić pomocy poszkodowanym. Policyjni motocykliści będą również w stanie dotrzeć tam, gdzie nie mogą dojechać samochody. Dzięki nowym, oznakowanym motocyklom świebodzińscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego będą jeszcze skuteczniej wykonywali swoje obowiązki i czuwali nad bezpieczeństwem na lubuskich drogach.

 

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.12 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony