Aktualności

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.03.2023

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie stworzone dla społeczeństwa, które pozwala między innymi w sposób rzetelny wskazać określone zagrożenie na danym obszarze. Każde zgłoszenie jest dokładnie sprawdzane przez Policję.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to interaktywne narzędzie służące do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa oraz występujących zagrożeń w danym rejonie. Poprzez mapę możemy wskazać występujące zagrożenia w naszym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę, dzięki czemu zapewnia każdemu z mieszkańców możliwość korzystania z niej w sposób łatwy i anonimowy. Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które uważają za najbardziej dla nich uciążliwe. Zgłoszenia dotyczą m.in. nieprawidłowego parkowania, przekraczania niedozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, niewłaściwej infrastruktury drogowej. Każde zgłoszone zagrożenie jest weryfikowane przez Policję oraz rzetelnie sprawdzane. Jeśli informacja o jego występowaniu zostaje potwierdzona, prowadzone są odpowiednie działania mające na celu eliminację zagrożenia.

Odwiedzając stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu (lub dowolnej jednostki Policji) i klikając na baner z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy wskazać zagrożenie i sprawdzić o czym informują inni mieszkańcy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje dotychczasowych form zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

 

Sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony