Aktualności

Lubuscy policjanci w trosce o pieszych

Data publikacji 20.03.2023

Te cykliczne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje zdarzeń. Mundurowi przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego obowiązujące przepisy oraz apelują o rozwagę wśród pieszych i ostrożność kierujących wobec niechronionych użytkowników dróg.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów, którzy w przypadku zderzenia z pojazdem są najbardziej narażeni na obrażenia, to główny cel działań lubuskiej drogówki. Mają one na celu zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi skupiają swoją uwagę również na kierujących samochodami, w szczególności w odniesieniu do popełnianych przez nich wykroczeń wobec niechronionych uczestników ruchu. Zmierzając do ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, policjanci ujawniają również wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Swoją uwagę skupiają również na rowerzystach, którzy czasami nie pamiętają o zasadach bezpieczeństwa i poruszają się bez wymaganego oświetlenia. Nieostrożne wejście na jezdnie, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz wtargnięcia zza pojazdu – to przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w zderzeniu z rozpędzonym samochodem mają niewiele szans. Mundurowi przypominają pieszym  obowiązujące przepisy oraz proszą o rozwagę podczas korzystania z dróg. Podczas akcji policjanci również sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od nas samych.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjantka przeprowadza dziewczynki przez przejście
  • Policjantka pomaga przejść przez przejście
  • Policjantka przekazuje opaski odblaskowe
  • Policjantka przekazuje opaski odblaskowe
  • Policjantka przekazuje opaski odblaskowe
  • Policjantka rozmawia z pieszą przy przejściu
  • Policjantka rozmawia z pieszą
  • Policjantka przekazuje opaski odblaskowe
  • Policjantka rozdaje odblaski
Powrót na górę strony