Aktualności

Kierował osobówką mając ponad 4 promile – pijanemu kierowcy grożą poważne konsekwencje

Data publikacji 17.03.2023

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 41-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który kierował osobowym renault. Mężczyzna został ujęty przez innego kierującego, który odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Dzięki tej reakcji najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. 41-latkowi grożą teraz nawet 2 lata więzienia.

Niestety pomimo wielu apeli ze strony policjantów, wciąż pojawiają się kierowcy, którzy zdecydowali się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W środę (15 marca) dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację od zgłaszającego, że właśnie ujął nietrzeźwego kierującego, który slalomem przemieszczał się po Nowym Miasteczku. Oświadczył, że zabrał mu kluczyki i udaremnił dalszą jazdę. Po dotarciu na miejsce, policjanci wyczuli od kierującego renault silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. Renault, którym podróżował został odholowany na jego koszt. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kara grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc podejrzanie jadący pojazd. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo przez lubuskich policjantów, z należytą starannością i surowością. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość, kiedy decydujemy się na podróż samochodem! Nowosolscy policjanci gratulują zgłaszającemu wzorowej postawy, dzięki której być może ocalił ludzkie życie.


młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony