Aktualności

Włamał się do mieszkania i zmuszał policjantów do odstąpienia od czynności. 32-latek aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 10.03.2023

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, zatrzymali mężczyznę, który dokonał włamania do mieszkania. Funkcjonariusze ujawnili uszkodzone drzwi wejściowe. W trakcie usiłowania wejścia do mieszkania jeden z policjantów został odepchnięty przez „nowego lokatora”. Mężczyzna chciał wymusić na nim odstąpienie od czynności służbowych. Wewnątrz mieszkanie było splądrowane, a przy wejściu stały przygotowane sprzęty, których włamywacz nie zdążył wynieść. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Żagania, który jest znany policjantom. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że do jednego z mieszkań przy placu Klasztornym w Żaganiu, prawdopodobnie ktoś usiłuje się włamać. Jako pierwszy na miejsce przybył funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, który na klatce schodowej ujawnił zniszczone drzwi od jednego z mieszkań. W wejściu stanął włamywacz, który odepchnął policjanta w celu wymuszenia na nim zaniechania wykonania czynności służbowych. Na miejsce dotarli inni funkcjonariusze dochodzeniówki. Mężczyzna został zatrzymany. W mieszkaniu ujawniono przygotowane  do wyniesienia stojące przy wyjściu różnego rodzaju urządzenia domowe, których włamywacz nie zdążył wynieść. Całe mieszkanie było splądrowane. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym 32-latkiem, policjanci ujawnili przy nim kartę bankomatową należącą do właściciela mieszkania.

To nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się zatrzymany. W trakcie wykonywania czynności usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut zniszczenia mienia, poprzez wybicie szyby w pojeździe oraz uszkodzenia drzwi wejściowych od innego mieszkania, do którego doszło kilka dni wcześniej. Zatrzymany 32-letni mieszkaniec Żagania usłyszał również zarzut wywierania wpływu na czynności funkcjonariusza Policji stosując przemoc w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowej. Łączna kara jaka grozi mężczyźnie za popełnione przestępstwa to 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Żaganiu na wniosek Prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony