Aktualności

Policjanci kontrolują autokary, by dzieci podróżowały bezpiecznie

Data publikacji 09.03.2023

Policjanci lubuskiej drogówki przyjmują kolejne prośby o kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, mundurowi sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

Wycieczka to dla dzieci ogromna radość. Dla policjantów najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa podczas takich wyjazdów. Zgłoszenia i prośby do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli o kontrole autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Nowosolscy funkcjonariusze systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na prawidłowe ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 7933246 lub 47 7933247,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 7933211 lub 212.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Na pierwszym planie radiowóz oznakowany. W tle policjanci dokonujący kontroli autokaru
  • Policjant dokonujący kontroli opon w autokarze
  • Policjant dokonujący kontroli dokumentacyjnej autokaru
  • Policjantka dokonująca kontroli autokaru
  • Policjantka dokonująca kontroli autokaru
  • Policjantka przygotowująca urządzenie do sprawdzania stanu trzeźwości
  • Policjanci dokonujący kontroli autokaru

Film Autobus.mp4

Pobierz plik Autobus.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.61 MB)

Powrót na górę strony