Aktualności

Zbyt szybko i zdecydowanie niebezpiecznie – 4 tysiące złotych mandatu i 28 punktów karnych dla pirata drogowego

Data publikacji 07.03.2023

36-letni mieszkaniec gminy Słońsk, za nic miał przepisy, a przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przy zapadającym zmroku, pędził w terenie zabudowanym 103 kilometry na godzinę. Wyprzedał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Do tego wszystkiego pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Jego szarżę przerwali sulęcińscy policjanci. Skrajna nieodpowiedzialności na drodze kosztowała go utratę prawa jazdy, 4 tysiące złotych mandatu oraz 28 punktów karnych. Niestety, nie był on jedynym w miniony weekend, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Miniony weekend na terenie powiatu sulęcińskiego, pokazał, że w sferze odpowiedzialności za kierownicą zostało jeszcze wiele do zrobienia. Tylko w sobotę (4 marca), policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzy dokumenty prawa jazdy za przekroczenia prędkości powyżej 51 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Niechlubnym liderem tego rankingu okazał się kierowca osobowego mitsubishi. 4 marca, w godzinach wieczornych poruszał się ulicą 3 Lutego w Słońsku. Wykonany pomiar prędkości wskazał 103 kilometry na godzinę. To był jednak dopiero początek jego skrajnej nieodpowiedzialności na drodze. Wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych. Jego szarża została przerwana przez mundurowych. Kropką nad „i” był brak aktualnych badań technicznych pojazdu. Przy takiej kumulacji nieodpowiedzialności na drodze nie było mowy o taryfie ulgowej. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia, nałożyli na niego mandat karny w kwocie 4 tysięcy złotych oraz 28 punktów karnych.

Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne, zapadający zmrok – a to wszystko w zestawieniu z nadmierną prędkością i wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych, można śmiało stwierdzić, że do tragedii na drodze dużo nie brakowało.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Powrót na górę strony