Aktualności

Zero tolerancji dla agresji wobec policjantów

Data publikacji 02.03.2023

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali 25-latka, który podczas prowadzonej wobec niego interwencji wielokrotnie znieważał funkcjonariuszy, a także groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna jest już po zarzutach. Za te czyny grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci mówią stanowcze „nie”, wobec tego typu zachowań. Każdy kto znieważa lub grozi funkcjonariuszom musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Dyżurny gubińskiego komisariatu we wtorek (21 lutego) otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie idącym środkiem ulicy Lubelskiej w Gubinie. Realizacją zgłoszenia zajął się patrol ruchu drogowego, który w trakcie dojazdu na miejsce, na ulicy Wyspiańskiego zauważył wspomnianego mężczyznę. Ten widząc nadjeżdżający radiowóz wszedł na chodnik, a następnie wykrzykując do policjantów wulgaryzmy zaczął uciekać w kierunku ulicy Racławickiej. Policjanci niezwłocznie podjęli za nim pościg pieszy, zatrzymując go. 25-latek nie stosował się do wydawanych poleceń, wyrywał się, a także przez cały czas używał wobec funkcjonariuszy wulgaryzmów znieważając ich i grożąc im pozbawieniem życia. Od mieszkańca Gubina czuć było silną woń alkoholu, miał on także problem z utrzymaniem równowagi. Został on doprowadzony do jednostki na dalsze czynności podczas których był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń, a także przez cały czas wyzywał i groził policjantom. 25-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W środę (22 lutego) usłyszał zarzuty znieważenia umundurowanych policjantów podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, a także stosowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia. Za te czyny grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci powiatu krośnieńskiego mówią stanowcze „nie” wobec agresywnych zachowań wobec nich, a osoby które dopuszczają się znieważenia, czynnej napaści na funkcjonariusza, czy też kierują wobec niego groźby muszą liczyć się z konsekwencjami.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony