Aktualności

Na drodze nie ma miejsca na błędy – zderzenie pojazdów w oku kamery

Data publikacji 15.02.2023

W Zielonej Górze na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Przebieg zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu, a dzięki nagraniu, nie było wątpliwości jak do tego doszło i kto jest za nie odpowiedzialny.

Policjanci każdego dnia zwracają uwagę kierowcom, by ci zachowywali ostrożność na drogach i dostosowywali prędkości zarówno do warunków atmosferycznych, natężenia ruchu jak i oznakowania. Bardzo ważne jest także skupienie, zarówno podczas godzin szczytu komunikacyjnego, jak i w nocy, kiedy ruch pojazdów jest mniejszy. Poruszanie się po drogach w ruchu ulicznym jest zajęciem wymagającym koncentracji i skupienia, żeby nie popełnić błędu, który może mieć poważne konsekwencje.

Do takiego błędu doszło w minioną niedzielę (12 lutego) w nocy, około godziny 3.30 na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej, gdzie zderzyły się dwa pojazdy seat i skoda. W ustaleniu okoliczności i przebiegu zdarzenia, a także określeniu sprawcy tego zdarzenia pomógł monitoring miejski. Pomimo małego natężenia ruchu i stosunkowo dobrej widoczności, kierujący seatem nie zachował należytej ostrożności. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia ze skodą jadącą ulicą Bohaterów Westerplatte. Siła uderzenia była na tyle duża, że skoda zniszczyła barierki zabezpieczające chodnik i uszkodziła jedną z latarni. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiło dodatkowo jeszcze 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jazda w ruchu ulicznym jest czynnością trudną, wymagającą skupienia, uwagi i odpowiedniej koncentracji, aby w porę móc zareagować na zmieniającą się sytuację na drodze. Zachowujmy szczególną uwagę w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Utrzymujmy odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu i zdejmujmy nogę z gazu, wtedy gdy z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.73 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony