Aktualności

Grożąc nożem, żądał pieniędzy. Podejrzany mężczyzna aresztowany na trzy miesiące

Data publikacji 14.02.2023

Kilkadziesiąt minut od zgłoszenia, tyle wystarczyło słubickim policjantom, aby ustalić i zatrzymać 29 latka, który usiłował dokonać rozboju z użyciem noża. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (7 lutego) w godzinach wieczorowych w Górzycy. Dyżurny słubickiej Policji otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, że pod jednym z marketów, doszło do napaści na klienta sklepu, podczas której, sprawca miał grozić nożem i żądał wydania pieniędzy. Mimo agresji napastnika, zastraszonemu mężczyźnie udało się oddalić i powiadomić Policję.

Dyżurny na miejsce natychmiast skierował najbliższy patrol. Błyskawicznie wykonane ustalenia i dobra znajomość terenu, pozwoliły słubickim policjantom na szybkie poznanie personaliów napastnika oraz dotarcie do miejsca jego ukrycia. W niecałą godzinę od zdarzenia mundurowi, wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego słubickiej komendy, zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 29-letni mężczyzna, mieszkaniec tego powiatu. Był on kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych. Wykonane ustalenia oraz zebrany materiał dowodowy, skutkowały wystąpieniem do prokuratury o zastosowanie wobec tego mężczyzny, środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Prokurator przychylił się do wniosku Policji i w piątek (10 lutego) postanowieniem sądu, 29-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. To tylko początek kary jaką poniesie za swoje zachowanie, ponieważ czyn którego się dopuścił jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Powrót na górę strony