Aktualności

Półmetek ferii za nami. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży

Data publikacji 08.02.2023

Trwają kontrole punktów sprzedaży alkoholu oraz innych miejsc, które mogą stwarzać potencjalne zagrożenie. Działania „Bezpieczne Ferie 2023” to kontrole miejsc, gdzie mogą występować dzikie lodowiska, które przy aktualnej temperaturze są bardzo niebezpieczne, ponieważ tafla lodu jest zbyt cienka, aby na nią wchodzić. Dzielnicowi oraz policyjni profilaktycy odwiedzają również kolonie i półkolonie, gdzie uczą jak być bezpiecznym, również w wirtualnym świecie.

Ferie to czas wypoczynku i zabawy. Część uczniów wyjeżdża odpocząć, spędzić ten czas aktywnie, na przykład w góry, na stoki narciarskie. Inni pozostają na w miejscu zamieszkania, wybierając własne okolice na spacery lub wycieczki. Bez względu na to co wybierzemy najważniejszym jest, aby wrócić bezpiecznie. Niestety ferie to również czas zagrożeń. Niskie temperatury trwają zbyt krótko, by na jeziorach pojawił się lód. Nawet jeśli miejscowo na stawach lub w płytszych miejscach pojawi się tafla, jest ona zbyt cienka żeby można było na nią bezpiecznie wejść. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie wraz z policyjnymi profilaktykami kontrolują miejsca, gdzie może grupować się młodzież, lokalne akweny, na których mogą powstawać dzikie lodowiska, aby upewnić się, że jest bezpiecznie. Policjanci odwiedzają również kolonie i półkolonie, na których przebywają dzieci i młodzież. Tam policjanci poruszają tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Dotyczą one nie tylko zagrożeń fizycznych ale również tych w sieci. Brak ostrożności w wirtualnym świecie może doprowadzić do wielu zagrożeń. Miedzy innymi do utraty oszczędności, w przypadku korzystania z tego samego urządzenia, na którym rodzice logują się do bańkowości elektronicznej.

Policjanci kontrolują również punkty sprzedaży alkoholu, aby upewnić się, że nie jest on sprzedawany osobom poniżej 18 roku życia. Za sprzedaż nieletnim alkoholu grożą wysokie kary, a nawet utrata koncesji na jego sprzedaż.

 

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • kontrola punktów sprzedaży alkoholu
  • kontrola akwenów
  • Rozmowa policjanta z dziećmi
Powrót na górę strony