Aktualności

Czujność, profesjonalizm, skuteczność - policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Data publikacji 08.02.2023

Podkomisarz Maciej Stańczuk - kierownik Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie będąc po służbie zatrzymał 31- letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki czujności oraz doświadczeniu mundurowego i podjętej przez niego w czasie wolnym interwencji poszukiwany mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi.

W niedzielę (5 lutego ) w godzinach popołudniowych podkomisarz Maciej Stańczuk, będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic w miejscowości Skwierzyna zauważył samochód, za kierownicą którego siedział znany mu poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusz  niezwłocznie powiadomił patrol o tym fakcie i sam jechał dalej za poszukiwanym mężczyzną. W pewnej chwili policjant zajechał mężczyźnie drogę i go zatrzymał. Po krótkiej chwili na miejscu zjawili się policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego. Mundurowi po przybyciu na miejsce wykonali dalsze czynności z zatrzymanym, który następnie został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu podkomisarza Macieja Stańczuka i jego profesjonalnej postawie poszukiwany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Służba w policji to rodzaj misji, której celem jest bezpieczeństwo. Policjant ze Skwierzyny udowodnił, że  hasło „ Pomagamy i chronimy”  niesie ze sobą przesłanie nie tylko w służbie, ale i poza nią.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony