Aktualności

Ferie zimowe z naciskiem na bezpieczeństwo - policyjne kontrole punktów sprzedaży alkoholu

Data publikacji 06.02.2023

Gorzowscy policjanci wraz z sanepidem kontrolują punkty, w których sprzedawany jest alkohol. To kolejne działania realizowane w czasie ferii. Funkcjonariusze przypominają o konsekwencjach prawnych sprzedaży alkoholi nieletnim. Dotychczas nie odnotowano nieprawidłowości.

Trwające ferie to czas wytężonej pracy dla policjantów. Funkcjonariusze prewencji realizują wiele kontroli wspólnie z sanepidem. Spotykają się z dziećmi i młodzieżą, prowadząc przy tym rozmowy profilaktyczne o bezpieczeństwie. W czasie ferii sprawdzają także sklepy pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Dotychczas nie odnotowano nieprawidłowości. Policyjne kontrole będą kontynuowane także w kolejnych dniach.

Policjanci podczas wizyty w sklepie rozmawiają ze sprzedawcami przede wszystkim o konsekwencjach prawnych. Polskie prawo zabrania sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy, sprzedający uprawniony jest do żądania okazania dokumenty stwierdzającego wiek. Policjanci przypominają, że sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych w wypadkach, gdy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew warunkom, podlega grzywnie, lub można nałożyć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu alkoholu. Obowiązki dotyczą także właściciela punktu sprzedaży, który musi zadbać o to, by podległy personel respektował obowiązujące przepisy.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policyjne kontrole punktów sprzedaży alkoholu.
  • Policyjne kontrole punktów sprzedaży alkoholu.
  • Policyjne kontrole punktów sprzedaży alkoholu.
  • Policyjne kontrole punktów sprzedaży alkoholu.
Powrót na górę strony