Aktualności

O bezpiecznych feriach w żagańskiej jednostce

Data publikacji 03.02.2023

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2023” gościliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Żaganiu. Młodzi goście, poznali pracę policjantów oraz zobaczyli ciekawe miejsca w naszej jednostce. Ważnym punktem wizyty były rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas ferii oraz w innych sytuacjach, które mogą się wydarzyć.

W piątek (3 lutego) Komendę Powiatową Policji w Żaganiu, odwiedzili młodzi uczestnicy półkolonii w ramach działań „Bezpieczne ferie 2023”. W czasie pobytu w siedzibie naszej jednostki dzieci obejrzały ciekawe pomieszczenia. Na pytanie: „Co najbardziej chcecie zobaczyć w komendzie?” odpowiedź mogła być tylko jedna – „Cele!”. Młodzi goście mieli możliwość zobaczyć pokój przesłuchać, strzelnicę oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Zobaczyli również wiele urządzeń, które na co dzień służą policjantom w ich służbie.

Podczas wizyty głównym punktem spotkania były rozmowy o bezpieczeństwie w czasie ferii, ale również omówiono przykłady zagrożeń, które mogą spotkać najmłodszych i ich bliskich oraz co zrobić w takich sytuacjach i gdzie szukać pomocy. Ku zaskoczeniu policjantów prowadzących spotkanie, okazało się, że nasi młodzi mieszkańcy maja bardzo dużą wiedzę jak postępować z osobami nieznajomymi, co robić w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz , że numerem alarmowym jest numer 112. Uczestnicy spotkania zadawali bardzo dużo pytań, dotyczących codziennej służby policjantów. Wielu deklarowało, że kiedy dorośnie zasili nasze szeregi.   

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Policjantka rozmawia z dziećmi
  • Policjant pokazuje dzieciom strzelnice
  • Policjant pokazuje dzieciom cele
  • Policjantka rozdaje dzieciom odblaski
  • Policjant i policjantka opowiadają dzieciom o swojej pracy
Powrót na górę strony