Aktualności

„Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo” – takie było główne hasło debaty

Data publikacji 03.02.2023

Podczas debaty społecznej z seniorami policjanci i strażak rozmawiali z uczestnikami o zagrożeniach w ruchu drogowym, sposobach działania oszustów oraz bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Mundurowi podkreślali, że każdy z nas może bardzo łatwo zadbać o swoje własne bezpieczeństwo.

Lubuscy policjanci bardzo często spotykają się z seniorami. Cel jest jeden - przestrzec ich przed działaniem oszustów i uświadomić jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich ze strony oszustów. Podczas wspólnych spotkań i debat funkcjonariusze przekazują wskazówki, co zrobić żeby nie stać się ofiarą naciągaczy.

Podczas czwartkowej (2 lutego) debaty w Uniwersytecie III Wieku w Żarach, policjanci opowiedzieli o najczęstszych przypadkach działania przestępców podszywających się pod policjantów, pracowników banków czy wodociągów. Zwrócili uwagę na zachowanie czujności podczas zakupów opału przez Internet. Takie przykłady z życia wzięte najłatwiej zapadają w pamięci, dzięki czemu w sytuacjach kryzysowych seniorzy będą wiedzieli jak postąpić. Spotkanie było również okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci podkreślali jak ważne są odblaski, dzięki którym możemy uratować swoje życie i zdrowie.

W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej, który omówił zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domu i sposoby postępowania w razie wystąpienia pożaru. Funkcjonariusz zwrócił uwagę jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest dokonywanie przeglądów przewodów kominowych, przestrzegał przed zagrożeniem zatruciem tlenkiem węgla. To bezwonny i cichy zabójca, dlatego warto zainstalować w domach czujniki.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • policjant rozmawia z seniorami
  • strażak rozmawia z seniorami
  • wyświetlana prezentacja
  • seniorzy uczestniczący w debacie
  • mundurowi i seniorzy
Powrót na górę strony