Aktualności

Mając 3,5 promila rozbił kilka pojazdów i barierki. Pijany kierowca jechał do sklepu po… alkohol

Data publikacji 23.01.2023

Kompletnie pijany kierowca mazdy spowodował aż cztery zdarzenia drogowe. Gdy na prostym odcinku drogi swą szarże skończył na barierkach, został ujęty przez świadków, a zaraz potem zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że 51-latek ma 3,5 promila w organizmie i posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pomimo licznych apeli Policji i informacji o poważnych konsekwencjach prawnych wynikających z jazdy pod wpływem alkoholu, nadal zdarza się, że kompletnie pijani kierowcy wsiadają za „kółko”, a żadne ostrzeżenia do nich nie docierają. Każdy kto wsiada za kierownicę po alkoholu jest śmiertelnym zagrożeniem w ruchu drogowym. Codziennie na lubuskich drogach policjanci dokładają wszelkich starań, by wyeliminować kierowców jeżdżących „na podwójnym gazie”. Pomocni okazują się również świadkowie, co pokazuje sytuacja z powiatu słubickiego.

W piątek (20 stycznia) nienaganną postawą obywatelską wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy wyciągnęli z auta kompletnie pijanego kierowcę i przekazali w ręce przybyłych na miejsce policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna na prostym odcinku drogi rozbił swoją mazdę o barierki, a wcześnie spowodował trzy inne zdarzenia drogowe, w których uszkodził także inne pojazdy. Okazało się, że 51-latek ma w organizmie 3,5 promila alkoholu, a w policyjnym systemie widniała informacja, że posiada zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zatrzymany kierowca poinformował policjantów, że skończył mu się alkohol i postanowił podjechać samochodem do sklepu po „zapasy”. W związku z powyższym 51-latek został niezwłocznie zatrzymany, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Policjanci, po raz kolejny przypominają! Nie bądźmy obojętni, reagujmy i informujmy Policję, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę pojazdu. Możemy w ten sposób zapobiec tragedii na drodze. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo na drogach!

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • uszkodzony samochód na drodze
  • uszkodzone barierki
  • uszkodzony samochód na drodze
Powrót na górę strony