Aktualności

„Kierowco zachowaj trzeźwy umysł”. Lubuscy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 11.01.2023

Policjanci kolejny raz przestrzegają kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze wyeliminowali z dróg dwóch nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze apelują: „Kierowco zachowaj trzeźwy umysł!”

Lubuscy policjanci walczą z nietrzeźwymi użytkownikami dróg. Prowadzą akcje, których założeniem jest ograniczanie zagrożeń na drogach. Funkcjonariusze surowo egzekwują przepisy ruchu drogowego, aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych. Mundurowi podczas służby wykorzystują urządzenia do badania stanu trzeźwości, aby wyeliminować z ruchu kierujących, będących pod wpływem alkoholu. Niestety pomimo wielokrotnych apeli ze strony mundurowych, wciąż pojawiają się nietrzeźwi, którzy bagatelizują prawo. W miniony weekend w Nowej Soli 25-latek wjechał wprost na rondo. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że nowosolanin nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Jego pojazd został odholowany na koszt właściciela. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia mężczyzna odpowie przed Sądem. Dwa dni później oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na teren jednej z nowosolskich firm przyjechał najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Kierujący MAN-em miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo 52-latek odpowie przed Sądem.

W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kara grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo przez lubuskich policjantów, z należytą starannością i surowością. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość, kiedy decydujemy się na podróż samochodem!


młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant sprawdza trzeźwość kierowcy
  • Policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • Policjant sprawdza trzeźwość
  • Policjant zatrzymuje do kontroli
  • Policjant kontroluje kierowcę
  • Policjant zatrzymuje do kontroli
Powrót na górę strony