Aktualności

By święta były radosne – policyjna pomoc dla potrzebujących nie przestaje płynąć

Data publikacji 20.12.2022

Nowosolscy policjanci wraz z Caritasem, jak co roku włączyli się w akcję charytatywną dla osób ubogich. Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę żywności, która przed świętami Bożego Narodzenia zostanie przekazana osobom potrzebujących. Mundurowi zachęcają wszystkich mieszkańców do niesienia pomocy - połączmy siły i pomagajmy!

Policjanci przez cały rok służą pomocą wszystkim obywatelom w zapewnianiu bezpieczeństwa. Włączają się również we wszelkie akcje pomocowe dla chorych dzieci i osób potrzebujących. Pomoc ta nasila się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to minusowe temperatury utrudniają codzienne funkcjonowanie osobom bezdomnym. Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z noclegowni oraz przyłączają się do akcji charytatywnych, prowadzonych przez inne podmioty, takie jak na przykład Caritas, za pośrednictwem którego można przekazać przede wszystkim produkty spożywcze czy środki czystości. Mile widziane są również koce oraz nakrycia wierzchnie. W tym roku policjanci kolejny raz przeprowadzili w nowosolskiej jednostce zbiórkę żywności. Makarony, ryż, herbata i słoiki z żywnością trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. Z pewnością ten drobny gest pomoże najuboższym przeżyć radośnie Święta Bożego Narodzenia.

Starajmy się pomagać, jak tylko możemy. Policjanci apelują też do mieszkańców, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować życie. Podzielmy się tym, co mamy, bo pomaganie jest piękne!

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony