Aktualności

Życie zawdzięcza policjantom. Decydowały sekundy

Data publikacji 25.11.2022

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie który miał myśli samobójcze. Natychmiast ruszyli do miejsca interwencji, jednak mężczyzny już tam nie było. Rozpytali najbliższych o miejsca, gdzie może przebywać i je sprawdzili. Po kilku minutach dotarli do mieszkania, gdzie potwierdzili, że „poszukiwany” śpi. Chcąc wejść do pokoju, w którym miał przebywać, okazało się, że drzwi są zamknięte. Dokonano siłowego otwarcia drzwi. 32-letni mężczyzna znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów zapobiegło tragedii. Mężczyzna został przewieziony do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.

W czwartek wieczorem (24 listopada) do Komendy Powiatowej policji w Żaganiu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który ma myśli samobójcze. Patrol w składzie starszy sierżant Barbara Sysak i starszy sierżant Damian Borowski, natychmiast udali się do miejsca, skąd zgłoszono interwencję. Od zgłaszającego ustalono, że 32-latek nie może sobie poradzić z problemami, które go spotkały. Ustalono kilka miejsc, w których może przebywać. Funkcjonariusze szybko postanowili sprawdzić każdy trop. W jednym z mieszkań na terenie miasta Żagań ustalono, że mężczyzna jest tam i śpi w pokoju. Policjanci postanowili sprawdzić, czy wszystko z nim dobrze. Okazało się jednak, że drzwi od pokoju są zamknięte. Patrol dokonał siłowego wejścia wnętrza pomieszczenia. Mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy, którą udzielili policjanci. 32-latek został przewieziony do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.

Szybkie i zdecydowane działania policjantów zapobiegły tragedii. Czas w tym przypadku był kluczowy.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 

sierżant sztabowy  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Policjantka z psem i policjant
  • Policjantka z psem
  • Policjant
    #2
Powrót na górę strony