Aktualności

Skuteczna praca policjantów doceniona w formie miłych podziękowań

Data publikacji 24.11.2022

„…Panie Komendancie, chciałbym za Pana pośrednictwem podziękować funkcjonariuszom, zaangażowanym w tą sprawę oraz ich przełożonym, za sprawność i skuteczność podejmowanych działań. Zdaję sobie sprawę, że opisana sprawa nie jest najważniejsza spośród podejmowanych przez policję interwencji, więc tym bardziej chciałbym wyrazić swoją wdzięczność ”– to fragment podziękowania dla policjantów z gubińskiego komisariatu za odzyskanie skradzionych dywaników samochodowych.

Może dla jednych sprawa wydawałaby się błaha, jednak dla policjantów była to sprawa ważna, mająca wpływ na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcowi Gubina.

W środę /2 listopada/ policjanci z Gubina otrzymali zgłoszenie o kradzieży dywaników samochodowych z myjni samochodowej. Jak wynikało z ustaleń mężczyzna myjąc auto, powiesił je w miejscu do tego wyznaczonym, a następnie zajął się odkurzaniem wnętrza pojazdu. Gdy skończył i chciał włożyć dywaniki do samochodu, okazało się, że już ich nie ma. Jak się później okazało sytuację wykorzystał sprawca, który po podjechaniu samochodem w miejsce, gdzie wisiały dywaniki, zabrał je do auta i odjechał. Realizacją sprawy zajęli się funkcjonariusz Zespołu do spraw wykroczeń Komisariatu Policji w Gubinie aspirant Adam Osękowski oraz dzielnicowy aspirant Mateusz Hrabski, którzy po zapoznaniu się z okolicznościami zdarzenia wytypowali sprawcę, a ich podejrzenia zostały potwierdzone na zapisie monitoringu. W piątek /4 listopada/ dzielnicowy dotarł do 46-latka, który przyznał się do kradzieży i oddał schowane w bagażniku auta dywaniki. W związku z popełnionym wykroczeniem został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjant jeszcze tego samego dnia odwiózł je pokrzywdzonemu.

Mieszkaniec Gubina będąc wdzięcznym za takie zakończenie sprawy, wystosował do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim pismo dziękując funkcjonariuszom za pomoc.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • List z podziękowaniami przesyłamy do Komendanta
  • Dzielnicowy na tle radiowozu
  • Funkcjonariusz zespołu wykroczeń przy biurku
Powrót na górę strony