Aktualności

Policjanci „walczą” z nietrzeźwymi kierowcami i apelują - Piłeś? Nie jedź!

Data publikacji 22.11.2022

Policjanci przestrzegają kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze wyeliminowali z dróg aż trzech nietrzeźwych kierujących. Mundurowi kolejny raz apelują: „Kierowco zachowaj trzeźwy umysł!”

Policjanci drogówki walczą z nietrzeźwymi użytkownikami dróg. Prowadzą akcje, których założeniem jest ograniczanie zagrożenia na drogach. Policjanci cyklicznie kontrolują pojazdy, sprawdzając uprawnienia do kierowania, stan techniczny, niezbędne dokumenty oraz stan trzeźwości kierującego. Najważniejszym celem tego typu przedsięwzięć jest wyeliminowanie z dróg kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. Niestety pomimo wielokrotnych apeli ze strony mundurowych, wciąż pojawiają się osoby, które bagatelizują prawo. Tylko w miniony weekend mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej aż trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóm kobietom i mężczyźnie stróże prawa zatrzymali prawo jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u nich po ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kara grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo przez nowosolskich policjantów, z należytą starannością i surowością. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość, kiedy decydujemy się na podróż samochodem!


młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant drogówki zatrzymuje pojazd do kontroli drogowej.
  • Policjant podczas kontroli trzeźwości kierującego.
  • Policjant podczas legitymowania.
  • Policyjny radiowóz przy drodze.
  • Policjantka drogówki podczas kontroli prędkości.
  • Policjantka podczas kontroli trzeźwości kierującego.
Powrót na górę strony