Aktualności

Doskonalimy umiejętności w sytuacjach kryzysowych - w trosce o bezpieczeństwo społeczeństwa

Data publikacji 22.11.2022

Aby profesjonalnie służyć społeczeństwu funkcjonariusze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczestniczą w ćwiczeniach sztabowych. Ciągłe doskonalenie zawodowe wpływa na jeszcze wyższą zdolność do działania w wypadku nagłego zagrożenia, a także przećwiczenia systemów współpracy między służbami. Przykładem są ostatnie ćwiczenia sztabowe w których brali udział funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W czwartek (17 listopada) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Słubicach otrzymał zgłoszenie o tym, że w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach nieznana osoba pozostawiła w korytarzu budynku niezidentyfikowany pakunek. Pracownik próbował odszukać właściciela walizki o nieznanej zawartości, jednak bezskutecznie. W związku z czym kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej podjęła  decyzję o ewakuacji pracowników i osób znajdujących się w budynku oraz powiadomiła służby ratunkowe. Na miejscu natychmiast pojawili się słubiccy policjanci prewencji, którzy niezwłocznie zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Na miejsce przybył  funkcjonariusz wyszkolony w zakresie rozpoznania minersko - pirotechnicznego, który dokonał rozpoznania w zakresie sprawdzenia zawartości walizki pod kątem materiałów wybuchowych. Do zdarzenia skierowano również funkcjonariuszy Państwowej Straży  Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego ze Słubic.

Tym razem były to tylko ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności w zakresie szczególnych zagrożeń kryzysowych, szybkiego reagowania oraz sprawnej współpracy służb w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Ćwiczenia i szkolenia w zakresie sytuacji kryzysowych mają również na celu podejmowanie właściwych i szybkich decyzji w przeprowadzanych akcjach ratowniczych.

 

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • Umundurowany policjant wchodzi do budynku.
  • Naszywka policyjna na mundurze policjanta.
  • Policjant podczas oględzin walizki na korytarzu.
Powrót na górę strony