Aktualności

Jak „dobrze” mieć sąsiada, co zawsze ci pomoże. 22-latek pomógł zamontować radio samochodowe, aby później je ukraść

Data publikacji 03.11.2022

Kryminalni z Sulęcina po raz kolejny udowodnili, że poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu jest sprawą priorytetową. Dokładnie cztery dni zajęło im ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o kradzież z włamaniem do auta, skąd zabrał radio samochodowe warte kilkaset złotych. Złodziejem okazał się być 22-letni sąsiad pokrzywdzonego, który nomen omen wcześniej sam jako „miły i uczynny” młodzieniec pomagał je montować. Za swój wyjątkowo perfidny czyn mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Kara za przestępstwo jakiego się dopuścił to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wraz z końcem października, kryminalni zajęli się sprawą kradzieży z włamaniem do osobowego BMW. Właściciel, jak zwykle zaparkował pojazd pod swoim blokiem mieszczącym się na jednym z osiedli w gminie Sulęcin. Kompletnie nie spodziewał się tego, co wydarzyło się gdy tylko zapadł zmrok. Nieznana osoba uszkodziła zamek auta, otworzyła drzwi, po czym z jego wnętrza wyrwała bardzo dobrej jakości radio warte kilkaset złotych, które świeżo co, zostało zamontowane. Na mieszkańców osiedla od razu padł strach, że to ich mienie może w następnej kolejności paść łupem przestępców. Nic bardziej mylnego, policjanci z Sulęcina od razu ruszyli do działania. Jak zwykle wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia przebiegu zdarzenia. Dokładnie cztery dni zajęło im ustalenie sprawcy, zatrzymanie go i postawienie zarzutu. Co jeszcze bardziej oburza w całej tej sprawie, to fakt, że złodziejem okazał się 22-letni mieszkaniec tego osiedla. To nie koniec podłości z jego strony. Bowiem, to on jako „miły i uczynny” młodzieniec pomagał wcześniej zamontować sąsiadowi właśnie to konkretne radio. Mężczyzna usłyszał zarzut z artykułu 279 ⸹1 Kodeksu karnego, który dotyczy kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład, jak bardzo sulęcińska Policja stara się aby mieszkańcy naszego powiatu czuli się bezpiecznie, a przestępcy mieli świadomość, że nie są bezkarni - ich ustalenie i zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Dokładnie tak było w przypadku 21-latka, który włamał się do mieszkania i pomieszczeń piwnicznych.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Powrót na górę strony