Aktualności

Cerber dołączył do Hadesa. Dwa psy patrolowo-tropiące będą dbały o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 17.10.2022

Sierżant Eryk Ignasiak i Cerber - policyjny pies patrolowo-tropiący niemal sześć miesięcy wspólnie doskonalili swoje umiejętności. Po intensywnym szkoleniu funkcjonariusz wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym od kilku dni pełnią już służbę na terenie powiatu. Obecnie w strzeleckiej komendzie służbę pełnią dwa psy patrolowo tropiące. Cerber będzie wspierał Hadesa, który wraz ze swoim przewodnikiem niejednokrotnie już potwierdzali swój profesjonalizm.

Zabezpieczenie imprez masowych, poszukiwania osób zaginionych, czy tropienie osób podejrzewanych o popełnienie różnego rodzaju przestępstw, to tylko część sytuacji, kiedy nieoceniona jest rola policyjnego psa w działaniach funkcjonariuszy. Czworonogi niejednokrotnie potwierdzały już swoją skuteczność, dzięki której możliwe było zatrzymanie sprawców wielu przestępstw, czy odnalezienie osób zaginionych. Od kilku dni Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich posiada w swoich szeregach nowego przewodnika psa służbowego. Sierżant Eryk Ignasiak pełnił już służbę w naszej jednostce, jednak kilka miesięcy temu został skierowany na półroczne szkolenie, gdzie poznawał umiejętności pełnienia służby z psem. W trakcie sześciomiesięcznego szkolenia sierżant Eryk Ignasiak szkolił się wspólnie z Cerberem – półtorarocznym owczarkiem niemieckim. Policjant od dziecka interesuje się zwierzętami, a prywatnie w domu ma również dwa czworonogi. W trakcie szkolenia funkcjonariusz i jego podopieczny nie tylko zdobywali wiedzę i umiejętności, ale również bardzo dobrze się poznali i ze sobą zżyli. Dzięki temu oboje mają pewność, że mogą na siebie liczyć, nawet w najtrudniejszej sytuacji.

Obecnie na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego służbę pełnią dwa policyjne psy - Ceber i Hades wraz ze swoimi przewodnikami. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Strzelecko-Drezdeneckiego, które wspiera funkcjonowanie służb. 

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • dwa psy siedzą przy policjantach
  • policjanci i psy tropiące
  • policjanci i psy tropiące
  • pies przy nodze policjanta
  • pies przy nodze policjanta
  • policjanci z psami stoją przed kilkoma osobami
Powrót na górę strony