Aktualności

Wycieczka Twojego dziecka? Tylko i wyłącznie sprawnym autokarem

Data publikacji 30.09.2022

Lubuscy policjanci drogówki przez cały rok prowadzą kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, mundurowi sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

Lubuscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oprócz codziennych zadań związanych z bezpieczeństwem na drodze, przez cały rok kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Dla mundurowych najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa podczas takich wyjazdów. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że wiedzą, na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę, co oczywiście przekłada się na bezpieczeństwo podróżujących. Troska zgłaszających jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Zgłoszenia i prośby do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli o kontrole autokarów przynoszą wymierny efekt. Funkcjonariusze systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na prawidłowe ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, zgłoś kontrolę autokaru!

Kontrolę można zgłosić:

  • w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 15:30 w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, dzwoniąc pod numer telefonu: 47 7933246 lub 47 7933247,
  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki dzwoniąc pod numer telefonu: 47 7933211 lub 112.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. Wszystko po to, aby podróż minęła spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjantka sprawdza stan techniczny autokaru
  • Policjantka sprawdza dokumenty kierowcy
  • Policjantka sprawdza stan techniczny autokaru
  • Policjantka sprawdza stan techniczny autokaru
  • Policjantka sprawdza ważność gaśnicy
  • Policjantka sprawdza stan techniczny autokaru
Powrót na górę strony