Aktualności

Bezpieczeństwa uczymy od najmłodszych lat

Data publikacji 29.09.2022

Wiadomo nie od dziś, że zachowania powtarzane wielokrotnie stają się nawykiem. Dlatego policjanci powiatu krośnieńskiego już od początku września spotykają się z przedszkolakami, których uczą zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz przypominają co należy robić w sytuacjach, które mogą być dla nich niebezpieczne. Powielanie tych umiejętności z pewnością będzie miało wpływ na ich przyszłe życie.

Jak należy przechodzić przez jezdnię? Czy wolno rozmawiać z nieznajomym? Po co są odblaski oraz kiedy i jak je nosić? To tylko niektóre z pytań, na które policjanci krośnieńskiej komendy udzielają odpowiedzi. Mundurowi w trakcie organizowanych spotkań, poprzez różne formy obrazują przedszkolakom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i uczą prawidłowych zachowań. Cieszy fakt, że wiedza dzieci jest duża i bardzo często maluchy doskonale wiedzą co należy zrobić w danej sytuacji oraz w jaki sposób trzeba postąpić. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe, które można założyć na odzież bądź rower. Ich noszenie w okresie jesienno–zimowym nabiera szczególnego znacznie i warto je nosić zawsze na odzieży wierzchniej, tak by były widoczne dla kierowców.
Ostatnie takie spotkanie realizowane w ramach programu „LUPO” odbyło się w środę (27 września) w Przedszkolu numer 1 w Krośnie Odrzańskim i będą kontynuowane we wszystkich grupach zerówkowych na terenie powiatu krośnieńskiego.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant rozmawia z przedszkolakami
  • Policjant uczy dzieci prawidłowego przejścia przez pasy
  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Policjant rozdaje odblaski
  • Odblaskowa opaska na ręce przedszkolaka
  • Policjant rozmawia z dziećmi
Powrót na górę strony