Aktualności

Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola. Miała 2,5 promila w organizmie

Data publikacji 19.09.2022

Blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie miała 33- latka, która czwartkowego poranka (15 września) przewoziła na tylnym siedzeniu auta 4- letniego syna. Kobieta wiozła dziecko do przedszkola. Jej stylem jazdy zainteresował się patrol ruchu drogowego wschowskiej Policji. Kolejny raz intuicja policjantów nie zawiodła. Kobieta straciła prawo jazdy.

W miniony czwartek (15 września) wschowscy policjanci prowadzili akcję Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Patrole drogówki monitorowały wszystkie drogi powiatu wschowskiego, rejony przejść dla pieszych, drogi do szkół oraz przedszkoli.

Tuż po godzinie 9.00 policjanci drogówki zauważyli w okolicach miejscowości Konradowo poruszający się samochód marki Chevrolet. Pojazd jechał całą szerokością drogi oraz zjeżdżał na pobocze. Policjanci postanowili sprawdzić czy z kierowcą wszystko było w porządku.

Jak się okazało za kierownicą siedziała 33- letnia mieszkanka powiatu wschowskiego. Policjanci od kierującej wyczuli woń alkoholu. Postanowili sprawdzić stan trzeźwości nieodpowiedzialnej 33-latki. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta oświadczyła policjantom, że wiezie dziecko do przedszkola. Na tylnym siedzeniu auta, w foteliku siedział jej 4- letni syn.

Nieodpowiedzialnej mamie zatrzymano prawo jazdy. Maluch trafił pod opiekę rodziny.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony