Aktualności

Zatrzymany przez policjantów kierowca miał ponad 2,6 promila. Pamiętaj o trzeźwości za kierownicą!

Data publikacji 07.09.2022

Policjanci ruchu drogowego codziennie sprawdzają trzeźwość kierowców. To stały element kontroli drogowej. Mimo wielu działań i kampanii policyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie w Nowej Soli mundurowi zatrzymali kierującego peugeotem, który miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek, 23-latek był poszukiwany i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Nowosolscy policjanci ruchu drogowego codziennie dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżnym. Mundurowi wykorzystując urządzenia do pomiaru prędkości oraz do badania stanu trzeźwości, sprawdzają czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Niestety pomimo wielu działań oraz kampanii o zachowanie odpowiedzialności za kierownicą, wciąż zdarzają się osoby, które zbyt mocno naciskają na pedał gazu, a co gorsza, wsiadają za kierownicę, po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

W ostatnim czasie nowosolscy policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących. Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się, kierujący peugeotem, który miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej, od razu wyczuli silną woń alkoholu. Dodatkowo systemy policyjne wykazały, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Okazało się także, że mieszkaniec województwa dolnośląskiego jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu kierujący peugeotem został przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy podejrzanie jadący pojazd i zgłośmy to Policji. Szybka reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każdy taki sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze jest traktowany przez stróżów prawa priorytetowo.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjant kontroluje trzeźwość kierowcy
  • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policjant kontroluje trzeźwość kierowcy
  • policjant kontroluje trzeźwość kierowcy
  • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policjant kontroluje trzeźwość kierowcy
Powrót na górę strony