Aktualności

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 02.09.2022

Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego intensywnie pracują, aby pierwsze dni nauki upłynęły bezpiecznie. Patrole, nie tylko ruchu drogowego, są widocznie głównie w rejonach szkół i przedszkoli. W Dobiegniewie z uwagi na wojewódzką inaugurację roku szkolnego, policjanci zadbali o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pedagogów. W rozpoczęciu roku szkolnego i uroczystym otwarciu zmodernizowanego Muzeum Woldenberczyków uczestniczył szef lubuskich policjantów nadinspektor Jarosław Pasterski.

Wakacyjna przerwa dobiegła końca. Dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich przyszedł czas powrotu do nauki. Wraz z początkiem września młodzi ludzie i ich rodziny pojawili się w rejonie placówek oświatowych. W takich miejscach nie mogło oczywiście zabraknąć policjantów. Od początku września policjanci intensywnie pracują, aby pierwsze dni nauki upłynęły bezpiecznie. Tradycyjnie najwięcej pracy mają funkcjonariusze ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzają oznakowanie w pobliżu szkół, prędkość z jaką poruszają się kierowcy samochodów, sposób przewożenia najmłodszych pasażów, czy wreszcie przestrzeganie przepisów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.  Mundurowi przypominają również najmłodszym o bezpiecznych zachowaniach w drodze do szkoły. Pamiętajmy jednak, że za bezpieczeństwo odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Zdrowy rozsądek i czujność na drodze, to najlepszy sposób, aby dzieci i młodzież czuły się bezpiecznie w drodze do szkoły.

W tym roku z uwagi na wojewódzką inaugurację roku szkolnego w Dobiegniewie, policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników. W uroczystościach udział wziął między innymi szef lubuskich policjantów nadinspektor Jarosław Pasterski. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w Kościele Chrystusa Króla w Dobiegniewie. Następnie uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście przemieścili się na miejscowy Plac Chorążego Starca.

1 września w naszym kraju kojarzony jest nie tylko dniem rozpoczęcia nauki. To data wybuchu drugiej wojny światowej. Dlatego szczególne znaczenie ma pamięć o jej ofiarach i bohaterach. Z całą pewności przyczyni się do tego zmodernizowane Muzeum Woldenberczyków, którego uroczyste otwarcie miało miejsce także 1 września.   

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjant kieruje ruchem
  • policjanci idą parkiem
  • mundurowi oddają honor podczas uroczystości
  • tablica z napisem Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023
  • policjanci idą parkiem
  • mundurowi w kościele
  • policjanci obserwują uczestników uroczystości
  • policjanci obserwują uczestników uroczystości
  • kobieta przemawia na terenie muzeum
Powrót na górę strony