Aktualności

Trzech napastników napadło na 60-latka. Szybko zatrzymali ich kryminalni

Data publikacji 29.08.2022

Wschowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali na klatce schodowej 60-latka. Podejrzani zabrali mu między innymi pieniądze i telefon komórkowy. Napastnicy zostali doprowadzeni do wschowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju, a sąd podjął decyzję, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w środę (24 sierpnia) we Wschowie. Ze zgłoszenia wynikało, że 60-latek wyszedł z domu na zakupy. W trakcie wizyty w sklepie doszło do wymiany zdań pomiędzy nim a osobami, które w tym czasie odwiedziły market. Mężczyzna po wyjściu ze sklepu został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. 60-latek podniósł się z ziemi i poszedł w kierunku domu. W momencie kiedy był już przed klatką schodową, pojawił się inny mężczyzna, który przyblokował drzwi wejściowe do bloku. Doszło do przepychanek w wyniku, których 60-latek przewrócił się. Po chwili zjawili się kolejni dwaj mężczyźni, którzy także zaatakowali bezbronnego seniora. Napastnicy uderzali go po głowie i innych częściach ciała. Po chwili wyciągnęli z jego portfela pieniądze w kwocie 200 złotych, a z kieszeni zabrali telefon komórkowy.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni ustalili personalia napastników. Agresorami okazali się trzej mieszkańcy Wschowy w wieku 25, 38 i 39 lat, którzy szybko zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też telefon pokrzywdzonego. Podejrzani o rozbój zostali doprowadzeni do wschowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. W sobotę (27 sierpnia) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosków prokuratury i zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanych.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony