Aktualności

2 promile w organizmie powodem ucieczki pirata drogowego. Kierowca za swoje wyczyny odpowie przed sądem

Data publikacji 25.08.2022

Kierujący samochodem osobowym Jeep nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Policjanci zatrzymali 55- letniego mężczyznę, który jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

We wtorek (23 sierpnia) policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej w trakcie patrolu miejscowości Gozdnica postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Jeep. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował, przyśpieszył i kontynuował ucieczkę ulicami miasta. Kierujący w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni a następnie uderzył w drzewo. Funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Łączna kara jaka grozi za popełnione przestępstwa przez kierującego, czyli niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości wynosi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko  

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Radiowóz policyjny a w tle rozbity samochód pirata drogowego
  • Zatrzymany pijany kierowca
  • Rozbity samochód w lesie
Powrót na górę strony