Aktualności

Droga do szkoły musi być bezpieczna – policjanci sprawdzają stan oznakowania tuż przed pierwszym dzwonkiem

Data publikacji 23.08.2022

Do pierwszego dzwonka pozostało dokładnie 8 dni. Przez ten czas uczniowie mogą jeszcze wypoczywać, czego nie można powiedzieć o policjantach. Jak co roku, koniec sierpnia jest niezwykle pracowity dla mundurowych, którzy sprawdzają stan oznakowania w rejonach placówek edukacyjnych oraz przejść dla pieszych, a wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, sporo pracy mają policjanci. Jak co roku sprawdzają czy znaki w rejonach przejść dla pieszych i szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Ich uwaga skupia się zarówno na oznakowaniu poziomym jak i pionowym, ale również na stanie urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających. Działania prowadzone są na terenie całego województwa lubuskiego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, policjanci skierują pisma do zarządców dróg z wnioskiem o uzupełnienie oznakowania lub usunięcie usterek. Za kilka dni, ruch w rejonach szkół będzie naprawdę duży. Dlatego lubuscy mundurowi robią wszystko, aby już dziś zadbać o sprawną, a przede wszystkim bezpieczną drogę do szkoły.

Z początkiem września, kolejne działania polegać będą na patrolowaniu rejonów placówek edukacyjnych oraz przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo uczniów to priorytet. Zadbajmy wspólnie aby droga do szkoły była bezpieczna.

Kierowcom i pasażerom, przypominamy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych. Wyrobienie tego nawyku to praca domowa zarówno dla starszych jak i młodszych podróżujących. Ruch w okolicach szkół, szczególnie rano, jest większy. Pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na znaki, a przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Pośpiech i nerwy, nigdy nie są dobrymi kompanami podróży. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność w rejonie przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Przypominajmy naszym pociechom o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Wszystkim uczniom życzymy aby ostatnie wolne dni spędzili radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Policjant sprawdza stan techniczny znaków drogowych postawionych w rejonie szkół
  • Ulotka informacyjna na temat bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnie
  • Czapka policyjna na kokpicie radiowozu
  • Policjant sprawdza stan techniczny znaków drogowych postawionych w rejonie szkół
  • Policjant sprawdza stan techniczny znaków drogowych postawionych w rejonie szkół
  • Policjant na tle szkoły rozpisuje notatnik służbowy
  • Policyjny radiowóz na przystanku autobusowym przy szkole
  • Policjant sprawdza stan techniczny znaków drogowych postawionych w rejonie szkół
Powrót na górę strony