Aktualności

„Wdzięczni za wolną Polskę” – policjanci promowali bezpieczeństwo na festynie

Data publikacji 01.08.2022

W niedzielę (31 lipca) w Ośnie Lubuskim odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Wdzięczni za wolną Polskę”. Festyn upamiętniał 78 rocznicę Powstania Warszawskiego. Obchodom towarzyszył patriotyczny charakter, w którym uczestniczyły służby mundurowe oraz grupy rekonstrukcyjne. W tym szczególnym dniu słubiccy policjanci oddali hołd poległym powstańcom.

Niedzielny festyn rodzinny został zainagurowany uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła, następnie odbył się piknik, któremu w tle towarzyszyły polskie pieśni patriotyczne. Organizatorem obchodów było Towarzystwo Patriotyczne przy Parafii Rzymsko- Katolickiej w Ośnie Lubuskim „Szczerbiec”. W tej podniosłej uroczystości jako jedni z współorganizatorów uczestniczyli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze, a także nad wodą oraz zachęcali do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stoisko policyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, którym przekazano odblaski zapewniające widoczność na drodze i słodkie upominki. Program obchodów był bardzo urozmaicony, więc każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Do największych atrakcji festynu należały pokazy służb mundurowych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia stanowiącego wyposażenie wojska, policji czy straży pożarnej.

Nasz aktywny udział w uroczystości został doceniony przez Towarzystwo Patriotyczne „Szczerbiec”. Zostaliśmy udekorowani pięknymi medalami oraz oficjalnymi podziękowaniami za aktywne uczestnictwo. Piknik miał na celu kultywowanie tradycji patriotycznych i historycznych oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa w temacie bezpieczeństwa.

 

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • Policjanci przy stoisku policyjnym
  • Artykuły promujące lubuska Policję
  • Policjanci przy stoisku
  • Chłopiec na policyjnym motocyklu
  • Policjantki z organizatorami pikniku
  • Policjanci przy stoisku promocyjnym
  • Policjanci razem z organizatorem
  • Dyplom z podziękowaniami dla policjantów
Powrót na górę strony