Aktualności

Policjant czujny nawet po służbie

Data publikacji 27.07.2022

Sierżant sztabowy Mariusz Petecki kolejny raz swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze. Będąc w czasie wolnym, po służbie, interweniował wobec sprawcy kradzieży. Jego czujności i zdecydowane działanie zakończyło się zatrzymaniem mężczyzny i przekazaniem go patrolowi policji. 37-latka, za kradzież, ukarano mandatem karnym. Jest to kolejna sytuacja, w której Mariusz, nie będąc w służbie, wykazuje się czujnością i reaguje na łamanie prawa.

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie. Udowodnił to policjant prewencji gubińskiego komisariatu sierżant sztabowy Mariusz Petecki. We wtorek (26 lipca) będąc na zakupach, w czasie wolnym, zwrócił uwagę na mężczyznę, który po kilku minutach przebywania w sklepie przekroczył linię kas bez płacenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że spod koszulki wystawała mu szyjka butelki alkoholu. Policjant natychmiast zareagował i wyszedł za mężczyzną zatrzymując go, a następnie doprowadził do sklepu. O zdarzeniu poinformował dyżurnego komisariatu, który wysłał na miejsce patrol policji. Jak się okazało 37-latek ukradł ze sklepu dwie butelki alkoholu wartości 140 złotych. Policjanci za ten czyn ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych, natomiast nienaruszony towar został przekazany pracownikowi sklepu.

Jest to kolejna sytuacja, w której sierżant sztabowy Mariusz Petecki wykazuje się czujnością i reaguje na łamanie prawa. W maju 2019 roku jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który w dodatku był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Więcej na ten temat w komunikacie : Kierowca był nietrzeźwy i poszukiwany. Zatrzymał go policjant jadący na służbę

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony