Aktualności

Dbamy, aby letni wypoczynek zawsze był bezpieczny

Data publikacji 15.07.2022

Policjanci z przedstawicielami sanepidu oraz straży pożarnej sprawdzają, czy półkolonie zorganizowane zostały w bezpieczny sposób. Podczas spotkań rozmawiamy z dziećmi o zagrożeniach w sieci i bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Wspólne działania potrwają do końca wakacji.

Podczas wakacji dzieci i młodzież korzystają z różnych form wypoczynku. Wśród nich są półkolonie organizowane na terenie powiatów w całym województwie. Od początku lipca policjanci z żarskiej komendy wspólnie z przedstawicielami sanepidu i straży pożarnej sprawdzają, czy letni wypoczynek zorganizowany został w bezpieczny sposób oraz czy spełnia wymogi pod względem merytorycznym i formalnym.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, to najważniejsza kwestia, która jest priorytetem wśród działań profilaktycznych policjantów. Dlatego kontrole różnego rodzaju miejsc przebywania najmłodszych, podczas spędzania wolnego czasu potrwają do końca wakacji. Podczas kontroli funkcjonariusze policji i straży miejskiej w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ,,Bezpieczne wakacje" przypominają o kluczowych zasadach korzystania z letniego wypoczynku nad wodą, zagrożeniach czyhających w internecie, a także bezpiecznych zachowaniach na drodze. Mundurowi poruszają również ważne kwestie związane z uzależnieniami i zażywaniem środków psychoaktywnych oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Na zakończenie policjanci przekazują ulotki informacyjne oraz odblaski, aby każdy uczestnik spotkania czuł się bezpiecznie.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • Policjantka, strażak i strażnik miejski rozmawiają z dziećmi
  • Dzieci ćwiczą resuscytację na fantomie
  • Policjantka, strażak i strażnik miejski rozmawiają z dziećmi
Powrót na górę strony