Aktualności

Woda + odpowiedzialność = bezpieczny wypoczynek. Policyjni wodniacy w akcji

Data publikacji 14.07.2022

Sezon letni trwa w najlepsze. Zainteresowanie spędzeniem czasu wolnego nad wodą sięga zenitu. Takie obłożenie akwenów, staje się jednoznaczne z wyjątkowo pracowitym czasem dla policjantów. Na wodach jeziora Lubiąż i Lubniewsko, już od czerwca widoczne są jednostki wodne służb, w tym Policji. To również kolejny sezon dla nowoczesnej łodzi Sportis, która niejednokrotnie miała już okazję sprawdzić się w służbie.

Wakacje, wysokie temperatury, wypoczynek nad morzem czy jeziorem – to brzmi świetnie. W tym błogim czasie nie zapominajmy jednak, że woda to przede wszystkim żywioł. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Zła ocena własnych umiejętności, brawura, nierzadko alkohol w połączeniu z wodą mogą skończyć się tragicznie. Co roku, mimo wielu apeli Policji, z całej Polski napływają informacje o kolejnych utonięciach. Zadbajmy wspólnie, aby ten letni czas upłynął radośnie i bezpiecznie. Sulęcińscy policjanci już przed rozpoczęciem okresu letniego włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Kontrole miejsc wypoczynku, obozów harcerskich, kąpielisk, spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których przypomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Takie pogadanki i kontrole kontynuowane są przez całe wakacje. Od 1 czerwca na wody jeziora Lubiąż i Lubniewsko wypłynęły jednostki wodne służb, w tym Policji. W Lubniewicach wodniacy sprawdzają stan trzeźwości sterników, ich uprawnienia, sprzęt ratunkowy, a także czuwają nad właściwym stosowaniem się do przepisów panujących na akwenach. To kolejny sezon dla super nowoczesnej policyjnej łodzi Sportis, która niejednokrotnie miała już okazję sprawdzić się w służbie.

Funkcjonariusze pełniący służbę nad wodą to osoby doświadczone, posiadające odpowiednie uprawnienia oraz umiejętności. Podkreślić należy również fakt, że w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na wodzie wspierani są oni przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną, Społeczną Straż Rybacką, Państwową Straż Rybacką, Straż Leśną oraz Inspektorat Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Jak pokazuje praktyka bardzo często już sam widok Policji na wodzie działa prewencyjnie.

Pamiętaj! Woda jest bezpieczna, gdy korzystamy z niej odpowiedzialnie.

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Policyjna motorówka na jeziorze
  • Policjant w łodzi motorowej
  • Policyjna łódź na jeziorze
  • Koło sternicze w łodzi
  • Policjant steruje łodzią
  • Koło ratunkowe na łodzi
  • Policjant patroluje w łodzi brzeg akweny
  • flagi powiewające na masztach łodzi motorowej
Powrót na górę strony