Aktualności

Skuteczny pościg za piratem drogowym. Kierował bez uprawnień, a jednego z pasażerów ukrył w bagażniku

Data publikacji 13.07.2022

Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego, który chcąc uniknąć kontroli próbował uciekać, łamiąc przy tym szereg przepisów i stwarzając ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień, a w jego bagażniku podróżował piąty pasażer.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli patrolując ulice powiatu, zatrzymali się w Lubieszowie, aby wykonywać pomiar prędkości pojazdów. Po chwili zauważyli kierującego renault, który jadąc z dużą prędkością wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, przekraczając podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusz widząc zagrożenie, jakie stwarzał pirat drogowy, natychmiast podał sygnał do zatrzymania tarczą sygnalizacyjną. Mężczyzna przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku Nowej Soli. Mundurowi wsiedli do radiowozu i podjęli za nim pościg. Ten zbagatelizował włączone sygnały świetlne i dźwiękowe i nadal uciekał. Jechał z nadmierną prędkością i nie respektował przepisów ruchu drogowego. Kierujący w czasie ucieczki przekraczał podwójną linię ciągłą, wyprzedzał bezpośrednio przed skrzyżowaniem oraz przed przejściem dla pieszych, powodując ogromne zagrożenie na drodze. Brawurowa jazda zakończyła się po kilku kilometrach, gdy próbował dalszej ucieczki pieszo. Zdecydowane i profesjonalne działania nowosolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego. Okazało się, że w swoim pojeździe przewoził aż pięciu pasażerów. Ten ostatni ukrył się w bagażniku. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany i przewieziony do nowosolskiej komendy, a jego pojazd odholowany na koszt właściciela. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, brak uprawnień do kierowania oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych odpowie przed sądem. Mężczyznę czeka surowa kara, kodeks karny za popełnione przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierującego mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Lubuscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę!

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony