Aktualności

Komendant wraz burmistrzem Międzyrzecza podziękowali słuchaczom za służbę dla bezpieczeństwa mieszkańców

Data publikacji 12.07.2022

Dobiegła końca kolejna tura praktyk młodych policjantów ze Szkoły Policji w Pile. Adepci policyjnego rzemiosła zdobywali pierwsze doświadczenia w służbie na ulicach gminy Międzyrzecz. Podejmowali tu swoje pierwsze interwencje, które na długo pozostaną w ich pamięci. Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz oraz Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz w wraz z zastępcą Agnieszką Śnieg na zakończenie praktyk spotkali się ze słuchaczami by podziękować za trud, zaangażowanie oraz skuteczność w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców w trakcie kilku dni praktyk.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które musi przejść każdy nowo przyjęty do służby funkcjonariusz. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas codziennej służby. Głównym zadaniem patroli jest reagowanie na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, takich jak spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie porządku publicznego, nieprawidłowe parkowanie czy zaśmiecanie. Dzięki wspólnym patrolom, widok większej liczby policjantów, których obecność bez wątpienia była zauważalna wpływał prewencyjne na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw czy wykroczeń.

Adepci mają już za sobą pierwsze sukcesy w służbie. Wspólne patrole z Policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego przyczyniły się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne czyny odpowiedzą przed sądem. Dzięki pełnemu zaangażowaniu oraz ogromnemu doświadczeniu funkcjonariuszy z wieloletnim stażem słuchacze mieli możliwość brać udział w czynnościach, dzięki czemu pod okiem specjalistów uczyli się policyjnego rzemiosła.

Podziękowania za kilka dniu ciężkich ale skutecznych służb na rzecz bezpieczeństwa złożyli Komendant Powiatowy Policji inspektor Paweł Rynkiewicz, Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz oraz zastępca Burmistrza Międzyrzecza Agnieszka Śnieg życząc dalszych sukcesów i satysfakcji ze służby w myśl hasła „Pomagamy i chronimy”.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Komendant policji z Międzyrzecza dziękuje słuchaczom z Szkoły Policji w Pile
  • Słuchacze podczas służby
  • Komendant policji z Międzyrzecza dziękuje słuchaczom z Szkoły Policji w Pile
Powrót na górę strony