Aktualności

Lubuscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas festiwalu muzycznego

Data publikacji 11.07.2022

Od 7 do 9 lipca odbył się festiwal muzyki, który zgromadził w Sławie tysiące sympatyków rapu. Na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku panowało ogromne oblężenie. Przez trzy dni obejrzeć można było występy gwiazd polskiej sceny muzycznej. Codziennie blisko setka policjantów z garnizonu lubuskiego dbała o to, aby było bezpiecznie.

W miniony czwartek (7 lipca) ruszyła druga edycja festiwalu muzyki rap, która zainicjowana na terenie Sławy została w 2021 roku. Koncerty odbywały się każdego dnia i znalazły swój finał późną nocą (9/10 lipca).

W tym czasie Sława gościła tysiące sympatyków tego stylu muzycznego. Na scenach ustawionych na plażach Jeziora Sławskiego obejrzeć można było na żywo występy polskich gwiazd rapu. Od „młodzików” po „old school”. Nad bezpieczeństwem w okolicach imprezy masowej czuwali lubuscy policjanci. Każdego dnia blisko stu policjantów zauważalnych było przy drogach, w parkach, na plażach, jak również na wodzie.

Dzięki wsparciu naszych koleżanek i kolegów z garnizonu lubuskiego śmiało można podsumować tak ogromne przedsięwzięcie za bezpieczne. Przez te wszystkie dni policjanci interweniowali w przypadku zaśmiecania, zakłócania ładu i porządku, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Patrole ruchu drogowego dyscyplinowały kierowców pod kątem pozostawiania pojazdów w miejscach dozwolonych tak, aby nie utrudniały ruchu pozostałym uczestnikom. Trzy osoby trafiły do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 24-letniego kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. W wyniku sprawdzeń wyszło na jaw, że 24-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie posiadał uprawnień do kierowania. Podobna sytuacja miała miejsce w Sławie w rejonie, gdzie odbywała się impreza masowa. Podjęte czynności wobec kierującego 23- letniego mieszkańca Poznania wykazały, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo sądowych dwóch aktywnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych rowerzystów i użytkownika hulajnogi elektrycznej, który prowadził jednoślad pod wpływem alkoholu.

Na Jeziorze Sławskim bezpieczeństwa pilnowali policyjni wodniacy. W trakcie trzydniowego festiwalu nie doszło do poważnych zdarzeń kryminalnych.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • festiwalowa scena widziana z policyjnej łodzi
  • Policyjna motorówka na wodzie nocną porą
  • Policjant drogówki obserwuje ruch
  • Policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierowcy
  • Policjantka drogówki obserwuje ruch
  • Policyjni przewodnicy ze swoimi psami podczas patrolu
  • Policyjny radiowóz na polu namiotowym
  • Policjant drogówki obserwuje ruch
  • Policjantka drogówki obserwuje ruch
Powrót na górę strony