Aktualności

Bezpieczne wakacje - obozy harcerskie pod kontrolą

Data publikacji 07.07.2022

W środę (6 lipca), policjantki z gorzowskiej komendy wspólnie ze strażą pożarną, strażą leśną i pracownikami sanepidu wizytowali rozpoczynający się obóz harcerski. To cykliczne zadania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje" policja co roku prowadzi kontrole bezpieczeństwa na obozach harcerskich. Takie kontrole odbywają od początku wakacji. Służby sprawdzają stan przygotowania harcerzy do niebezpiecznych sytuacji poprzez organizowanie próbnych ewakuacji obozu. Profilaktyczne działanie policji, straży pożarnej, sanepidu przynosi wiele wymiernych korzyści, nie tylko dla służb, które realizują prewencyjne cele i nauczają najmłodszych jak unikać niebezpieczeństw, ale głównie dla samych odbiorców.

W trakcie kontroli została również poddana prawidłowość oznakowania dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, miejsce ewentualnej ewakuacji oraz procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia uczestników obozu.

Podczas rozmowy z uczestnikami obozu policjantka zajmująca się profilaktyką przypomniała wypoczywającym o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w wodzie, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. Wszystko w ramach wakacyjnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Uczestnikom obozu przekazano ulotki najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpiecznych wakacji i bezpieczeństwa w lesie. Na koniec służby sprawdziły również stan przygotowania harcerzy do niebezpiecznych sytuacji poprzez zorganizowanie próbnych ewakuacji na wypadek niebezpiecznego załamania pogody.

Kontrolujący obóz życzyli młodzieży przede wszystkim wyjątkowo udanego wypoczynku.

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policjantka, strażak i pracownik sanepidu rozmawiają z młodzieżą
  • Policjantka i strażak przy tablicy ogłoszeń
  • Kontrolujący obóz podczas obchodu
  • Policjantki, strażacy i pracownicy sanepidu
  • Policjantki, strażacy i pracownicy sanepidu podczas sprawdzania dokumentacji
  • Policjantka i pracownik sanepidu kontrolują obozowisko
Powrót na górę strony