Aktualności

Policjanci i strażacy kontrolują akweny w trosce o bezpieczeństwo plażowiczów

Data publikacji 07.07.2022

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci i strażacy kontrolują strzeżone i niestrzeżone akweny, ostrzegając kapiących się przed zagrożeniami. Mundurowi przypominają plażowiczom, aby korzystając z rekreacji wodnej, dbać o bezpieczeństwo swoje i swych najbliższych.

Sezon wakacyjno-urlopowy w pełni się rozpoczął. Jak co roku dzieci i młodzież aktywnie wypoczywają nad wodą. Policjanci z żarskiej jednostki wspólnie ze strażakami rozpoczęli kontrole w rejonach zbiorników wodnych zarówno strzeżonych jak i niestrzeżonych. Mundurowi sprawdzają czy w miejscach, gdzie jest to zabronione nikt nie wchodzi do wody. Podczas tych działań funkcjonariusze rozmawiają dodatkowo z plażowiczami o zasadach bezpiecznej kąpieli. Wszystko po to, aby uzmysłowić dorosłym i dzieciom jak niebezpiecznym żywiołem może być woda. Działania prowadzone są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Takie kontrole zaplanowane są także wspólnie z ratownikami wodnymi i potrwają przez całe wakacje.

Pamiętajmy, że najlepiej wybierać strzeżone kąpieliska. Bez względu na umiejętności pływackie nie przeceniajmy swych możliwości i przede wszystkim nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Jeżeli nad wodę wybieramy się z dziećmi, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oczu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swych najbliższych. Bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony