Aktualności

Nieodpowiedzialna jazda 17-latka bez uprawnień zakończona na torowisku

Data publikacji 06.07.2022

Młody mężczyzna, kierując osobowa hondą stracił panowanie nad autem, uderzył w nasyp ziemny i zatrzymał się w poprzek torowiska. Na szczęście kierujący nie doznał poważniejszych obrażeń. Warto zaznaczyć, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – za to oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Policjanci kolejny raz przypominają o rozwadze i zachowaniu zdrowego rozsądku.

Do niecodziennej interwencji doszło w miniony weekend. Dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że samochód osobowy utknął na przejeździe kolejowym w Nowej Soli. Po dotarciu na miejsce interwencji policjanci zastali osobową hondę usytuowaną w poprzek torowiska. Funkcjonariusze natychmiast poinformowali służby kolejowe, aby wstrzymali ruch pociągów na trasie. Okazał się, że autem kierował 17-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna zabrał auto bez wiedzy i zgody właściciela. Policjanci ustalili, że w trakcie jazdy, na zakręcie stracił panowanie nad autem, które potem zatrzymało się w poprzek torowiska. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia kierującemu nic się nie stało i o własnych siłach wyszedł z samochodu. 17-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami odpowie przed sądem.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje, a nawet doprowadzić do tragedii. Zróbmy wszystko, aby nasza jazda była ostrożna, bezpieczna i zgodna z przepisami prawa.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony